TranslationIndustry.ir  
  
دوشنبه 11 فروردين 1399
عضويت ...
ايميل:
 
کلمه عبور:
  ثبت نام
  رمز را فراموش کرده ام ...
Skip Navigation Links
دانشسراي ترجمهExpand دانشسراي ترجمه
خدمات ترجمهExpand خدمات ترجمه
تالار گفتگوExpand تالار گفتگو
برگزاري همايشExpand برگزاري همايش
بانک اطلاعاتيExpand بانک اطلاعاتي
کاريابي و تأمين منابع انسانيExpand کاريابي و تأمين منابع انساني
دپارتمان پژوهشExpand دپارتمان پژوهش
دانش و فناوريExpand دانش و فناوري
کتابخانه ديجيتالExpand کتابخانه ديجيتال
نشریهExpand نشریه
خدمات چاپ و نشرExpand خدمات چاپ و نشر
پايگاه اطلاع رساني ترجمهExpand پايگاه اطلاع رساني ترجمه
شوراي علمي صنعت ترجمه
معرفي دفتر کار مجازي مترجمان
کانون آگهي هاي صنعت ترجمهExpand کانون آگهي هاي صنعت ترجمه
حمايت از طرح هاي علمي
مسابقات برخط ترجمهExpand مسابقات برخط ترجمه
مزاياي عضويت-جديد
آگهي هاي استخدامي
لغت روز
لغت: factotum-n
ترجمه: آدم همه کاره، خدمتکار/Fr:factotum
فونتیک:
\fak-TOH-tuhm\
مثال:
Eng:
After graduating from college, Jerry worked for several years as an office factotum.

Fr:
Autant que je puis m`y connaître, Vous êtes factotum de monsieur notre maître. [DESTOUCHES, Le glorieux]
توضيحات:
"همه کارها را انجام بده!" انجام اين دستور سخت است، اما دقيقا همان چيزي است که از يک خدمتکار انتظار مي رود که انجام دهد. اين ترجمه همچنين ترجمه تحت اللفظي از اصطلاح لاتين "factotum" است که برگرفته از کلمات لاتين "facere" ("انجام دادن") و "totum" ("همه چيز") است. در قرن 16اُم، کلمه "factotum" در زبان انگليسي بسيار شبيه به يک نام خانوادگي استفاده ميشد، همراه با نام اشخاص براي بيان شخصيت هايي مانند "ژان مستخدم" (به معناي "ژان که همه کار خانه را انجام ميدهد"). بعد از آن زمان، ديگر لزوما مطلوب نبود که شخصي "خدمتکار" خوانده شود، اين واژه مترادف "meddler" و يا "busybody"(به معناي همه کاره) بود. در حال حاضر اين واژه اغلب براي فردي به کار ميرود که همه کاره ، سودمند و مسئول بسياري از کارهاي مختلف است.
فروشگاه
1 2
تاريک روياهاي دکستر
نمایش تصویر
تاريک روياهاي دکستر
کتاب «تاريک روياهاي دکستر» نخستين جلد از مجموعه «رمان‌هاي دکستر» نوشته «جف ليندزي» با ترجمه رضا جهان‌آبادي و رضا محمديان است. معصوميت از دست رفته انسان‌ها در تمام جوامع، بي‌شک يکي از دغدغه‌هاي نويسنده است و وي به زيبايي هر چه تمام به نقد خون‌خواهي و خشونت طلبي بشر پرداخته. اين که کتاب در سال 2004 در آمريکا به چاپ رسيد، شايسته دريافت جايزه پرفروش‌ترين کتاب سال از موسسه Daily Award در سال 2005 شد. مجوعه داستان‌هاي دکستر به سبب ماهيت انتقادي، فسادستيزي و ناهنجار گريزي با زبان طنز تلخش در تمام کشورهاي دنيا منتشر شد.
27/08/1393 - 120000 ريال - خريد اينترنتي
زرتشت چنين فرمود
نمایش تصویر
زرتشت چنين فرمود
کتاب «زرتشت چنين فرمود» نوشته «فردريش نيچه» نگاهي به گوهر آدميت دارد که گوياي حال همگان و براي همه افراد نوشته شده است. «کوروش احتشام» مترجم اين کتاب کوشيده است تا حاصل پژوهش‌هاي خود در زمينه اتيومولوژي و زبان پژوهي را با خوانندگان در ميان بگذارد. رسيدن به معناي فلسفي زبان و انتقال آن معنا با واژه‌هاي مناسب در عبارت‌هاي پارسي، ترجمه‌اي سليس و روان ايجاد کرده که هم نيرومندي و ظرفيت زباني ايراني را نشان مي‌دهد و هم خواننده را مشتاق به کتاب خواني خواهد کرد
27/08/1393 - 150000 ريال - خريد اينترنتي
زندگي عزيز
نمایش تصویر
زندگي عزيز
مجموعه داستان «زندگي عزيز» به قلم آليس مونرو، برنده جايزه ادبي نوبل سال 2013 توسط مترجمان موسسه سپهر ترجمان و به صورت گروهي ترجمه شده است. آليس مونرو، نويسنده 82 ساله کانادايي و برنده جايزه نوبل ادبيات 2013، سيزدهمين نويسنده زني است که اين جايزه را از آنِ خود کرده‌ است. داستان‌هاي کوتاه وي اغلب همگي پرتره‌هايي روانشناسانه از روابط زنان و مردان معمولي جامعه اونتاريو کانادا، زادگاه مونروست.
26/08/1393 - 120000 ريال - خريد اينترنتي
آموزش الکنرونيکي نظريه‌ها و مدل‌ها
نمایش تصویر
آموزش الکنرونيکي نظريه‌ها و مدل‌ها
ظهور نسل ديجيتالي و توسعه فناوري اطلاعات، پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي جديدي در نظام آموزشي ايجاد نموده است. توسعه روز افزون فناوري اطلاعات و ارتباطات و امکان دسترسي فزاينده به دانش اطلاعات، فرايند‌هاي آموزشي، نقش‌ها و وظايف مراکز آموزشي، مربيان و شاگردان را متحول نموده است. در سيستم‌هاي آموزش الکترونيکي نقش مربيان، شاگردان و مجريان آموزش تغيير يافته است. اين کتاب در شش فصل کليات، رويکردها و راهبردهاي يادگيري، اجزاي کليدي طراحي ، بازار آموزش و بررسي مدل‌هاي آموزش الکترونيکي را توضيح داده‌ است.
26/08/1393 - 120000 ريال - خريد اينترنتي
قواي نرم آمريکا در برابر ايران
نمایش تصویر
قواي نرم آمريکا در برابر ايران
پايان جنگ سرد با تحولات پيچيده‌اي در صحنه بين المللي همراه بود. با پايان جنگ سرد و آغاز عصر جديد، توجه به قدرت نرم در ساختار نظام بين الملل مورد بازنگري جدي غرب به ويژه آمريکا قرار گرفت. مهم‌ترين دغدغه ،"زهرا عابديني و ابوالفضل مالي"، مولفان اين کتاب عبارتند از: توجه به اهميت تحول مفهوم قدرت، شناسايي و برآورد قدرت کشورهاي متخاصم و تحولات پس از فروپاشي شوروي. تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات و بطورکلي سرمايه‌هايي که جذابيت را ايجاد مي‌کنند؛ از منابع و مولفه‌هاي قدرت نرم هستند
26/08/1393 - 90000 ريال - خريد اينترنتي
اجراهاي زنده و مجريان نمونه
نمایش تصویر
اجراهاي زنده و مجريان نمونه
«اجراهاي زنده و مجريان نمونه» نوشته «بابک خادمي پاشاکي» با مقدمه «علي ضياء» شما را تشويق مي‌کند که اگر استعداد يا علاقه‌اي در زمينه اجرا و سخن‌وري در خود احساس مي‌نماييد آنها را طبقه بندي کنيد و با تکرار و تمرين و بکارگيري آنها در شرايط مختلف، خود را در نقش يک مجري معرفي نماييد.
تمرکز اين کتاب بر اجراي برنامه هاي نسبتا رسمي است و به اصول مشترک برنامه هاي مختلف زنده نيز اشاره دارد و شامل سه بخش اصلي هر اجرا مانند پيش از اجرا، حين اجرا و پس از اجرا مي‌باشد.
21/08/1393 - 25000 ريال - خريد اينترنتي
مديريت موفقيت آميز زمان
نمایش تصویر
مديريت موفقيت آميز زمان
کتاب «مديريت موفقيت آميز زمان»نوشته «شان مک فيت» با ترجمه «سارا مسلم آذر» و «سميرا مسلم آذر» يکي از پر کاربردترين و به روزترين شيوه هاي مديريت زمان را ارائه مي دهد که با بهره گيري هوشيارانه از تکنيک هاي ساده آن مي توان زمان را به طور موثر و موفقيت آميزي مديريت کرد .

مطالعه اين کتاب به درکي عميقتر از معناي مديريت زندگي چه در محيط کار و چه در زندگي شخصي مي انجامد
21/08/1393 - 50000 ريال - خريد اينترنتي
بنفش خفته عشق
نمایش تصویر
بنفش خفته عشق
دفتر شعر "بنفش خفته عشق"به قلم غزال شوشتري زاده است.
سبک ادبي اين مجموعه شعر نوست و مي توان آنرا در زمره شعرهاي سپيد ( شعر آزاد،شعر بي وزن يا منثور) گنجاند . از نکات بارز اين کتاب آن است که در ترجمه اين اشعار به زبان انگليسي که جزء ترجمه هاي ادبي محسوب ميشود تمامي کوشش بر آن است که اختلاف در عناصر فرهنگي دو زبان فارسي و انگليسي با بيان معادل هاي توصيفي مناسب در پاورقي ها جبران شود.
21/08/1393 - 45000 ريال - خريد اينترنتي
بصيرت و آينده‌نگري
نمایش تصویر
بصيرت و آينده‌نگري
"حميد رضايي و مجيد رضايي" در دو فصل کتاب "بصيرت و آينده‌نگري در اسلام" به تعريف و تبيين بصيرت و آينده‌نگري شامل بصيرت در لغت و اصطلاح، بصيرت از ديدگاه اسلام و سيري در تاريخ اسلام شامل بررسي سرگذشت و عملکرد رجال با بصيرت و حق‌بين در تاريخ و ميزان تاثيرگذاري آنان به منظور الگوپذيري پرداخته اند. بصيرت در عرف سياسي و اجتماعي همان قدرت تشخيص مسائل پيچيده سياسي و اجتماعي و درک و فهم درست آن به منظور دستيابي به راه‌کارهاي مفيد و سازنده در اين حوزه‌هاست.
21/08/1393 - 60000 ريال - خريد اينترنتي
انتظار
نمایش تصویر
انتظار
«انتظار» مجموعه اشعار« مرحوم ميرزا سيد علي مدرسي» متخلص به عهدي است. مرحوم ميرزا سيد علي مدرسي در سال 1293 در شهر يزد و در خانواده اي روحاني و متدين پا به عرصه وجود نهاد. در سن 31 سالگي کار شرودن شعر را با تخلص عهدي آغاز کرده است. مرحوم مدرسي در يک جلد از دفاتر خود سه قطعه مثنوي سروده است که يکي داستان ليلي و مجنون، قسمت ديگر شيرين و فرهاد و ديگري يوسف و زليخاه بنام عشق نامدار مي‌باشد
21/08/1393 - 150000 ريال - خريد اينترنتي
تربيت فرزند و نقش مادران
نمایش تصویر
تربيت فرزند و نقش مادران
کتاب «تربيت فرزند و نقش مادران» نوشته «مژگان ذوالفقاريان و زهره گل محمدي» درصدد آن است که وظايف و نقش مادر در سلامت جسمي و معنوي کودک را از زواياي گوناگون تبيين کند. در خلال مباحث مطالبي درباره نخستين وظايف والدين به‌ويژه مادر در تربيت کودک، ديدگاه‌هاي مثبت و منفي، مقايسه نکردن کودک و نوجوان با ديگران، محبت و بسياري موضوعات مرتبط با تربيت کودک و نوجوان مطرح شده است؛ موضوعاتي که امروز به لحاظ روان‌شناسي و روان‌کاوي و به‌ويژه آموزه‌هاي اسلامي نقشي اساسي در تربيت ايفا مي‌کند.
21/08/1393 - 60000 ريال - خريد اينترنتي
جنگ نرم
نمایش تصویر
جنگ نرم
«حسين اسمعيلي و حسن عبدل» گرداورندگان کتاب «جنگ نرم» در سيزده گفتار به تعريف و توضيح مفهوم ، اهداف، شگردها و زمينه‌هاي تاريخي جنگ نرم مي‌پردازند. جنگ نرم مفهومي علمي است که بر نحوه زندگي، افکار، اخلاق، خوراک و پوشاک افراد تاثير مي‌گذارد. به عبارتي در جنگ نرم با اسلحه و زور جايي گرفته نمي‌شود، بلکه اين کار با قدرت بيان و زبان انجام مي‌شود تا در اذهان تاثير بگذارد و افکار را در اختيار بگيرد. از اين‌رو پرداختن به ريشه‌ها و مفاهيم اين امر با زمينه‌اي تاريخي ضروري است.
21/08/1393 - 70000 ريال - خريد اينترنتي
شيطان پرستي
نمایش تصویر
شيطان پرستي
«حميد رضايي و حسين کشاورزيان» با توجه به مساله نوظهور شيطان‌گرايي در جامعه کتاب «شيطان پرستي» را گردآوري کرده و در اين کتاب به مباحث و مصاديق و نحوه ورود آن و غيره پرداخته اند. نکته حائز اهميتي که بايد با آن التفات کرد اين است که در عين استقبال نکردن عموم براي عضويت در گروه‌هاي شيطان‌ پرستي، آموزه‌ها و تعاليم گمراه کننده‌اي به وسيله ابزارهاي قدرت‌هاي بزرگ سياسي منتشر ‌مي‌شود. هدف اين کتاب شناساندن اين فرقه خطرناک و ضد بشري و ارائه پاسخي مناسب به همه پرسش‌ها درباره اين جريان ضد اجتماعي است.
21/08/1393 - 55000 ريال - خريد اينترنتي
عرفان‌هاي دروغين
نمایش تصویر
عرفان‌هاي دروغين
«مجيد رضايي و رضا تيرگر» در کتاب «عرفان‌هاي دروغين» به شناسايي و تحليل جريان‌هاي منحرف و علل گسترش انحرافات اعتقادي، رفتاري و اخلاقي در طول تاريخ مي‌پردازند. غرب امروز، نفساني‌ترين فرهنگ را با پيشرفته ترين فناوري و با پيچيده‌ترين تکنيک و شکل ارائه تبليغ مي‌کند و طبعا اشکال گوناگون فرقه‌هاي اعلام شده و اعلام نشده يکي از نمونه‌ها و مظاهر اين فرهنگ نفساني محسوب مي‌شوند. موارد مطرح شده در اين کتاب شامل اخبار و گزارش‌هايي از جريان‌هاي انحرافي، پژوهش‌ها و مقالاتي درباره نگاه فرقه گرايانه منتشر شده‌ و گفت‌و‌گوهايي که با صاحب نظران مي‌باشد.
21/08/1393 - 65000 ريال - خريد اينترنتي
مترجم خود باشيد
نمایش تصویر
مترجم خود باشيد
کتاب مترجم خود باشيد، دومين عنوان از هفتگانه صنعت ترجمه، اثر گروهي از نويسندگان خبره حوزه صنعت ترجمه مي باشد که براي پاسخگويي به نياز علاقمندان يادگيري فن ترجمه در رشته هاي مختلف تأليف گرديده است. با اين کتاب تعاملي مي توانيد ترجمه کردن را بياموزيد.
علاقمندان براي خريد کتاب مي توانند از درگاه خريد اقدام و کتاب خريداري شده را در آدرس ارائه شده هنگام خريد دريافت نمايند. شايان ذکر است هزينه ارسال برعهده خريدار محترم مي باشد. ضمناً اعضي وبگاه صنعت ترجمه براي خريد کتاب با تخفيف 20 درصد مي توانند پس از ورود به دفتر کار مجازي خود ، از طريق فروشگاه خريد کنند.
21/07/1392 - 100000 ريال - خريد اينترنتي
خاک سپيد نرم
نمایش تصویر
خاک سپيد نرم
رمان آمريکايي «خاک سپيد نرم» نوشته سينتيا رايلنت با ترجمه صنوبر رضاخاني توسط نشر منتشران انديشه به چاپ رسيد.
خاک سپيد نرم روايت‌گر بالندگي و دگرديسي عشق روحاني و معصومانه نوجواني به نام پيتر است که تحت آزمايشي دشوار قرار گرفته و از آن سربلند بيرون مي‌آيد. او بعد از اين به ايماني آزموده‌تر و به مراتب‌ محکم‌تر و استوارتر دست پيدا مي‌کند.
04/03/1392 - 60000 ريال - خريد اينترنتي
کارگاه آموزش کسب و کار ترجمه
نمایش تصویر
کارگاه آموزش کسب و کار ترجمه
مدرس کارگاه: محمدرضا اربابي (مديرعامل سپهر ترجمان انديشه، کارشناس رسمي قوه قضاييه در رشته ترجمه، مدير مسئول منتشران انديشه)
موضوعات:
- صنعت ترجمه؛ چيستي، چرايي و الزامات
- ويژگي هاي مترجم انفرادي و نهاد ترجمه
- شيوه هاي بازارسازي و بازاريابي ترجمه
- مهارت هاي ارتباط موثر براي مترجم
- اصول و فنون مذاکره با کارفرماي پروژه
- حقوق و تکاليف مترجم
- مديريت پروژه
- فناوري هاي نوين و مترجم
17/11/1391 - 390000 ريال - خريد اينترنتي
ترجمه و فناوري
نمایش تصویر
ترجمه و فناوري
کتاب ترجمه و فناوري، نخستين عنوان از هفتگانه صنعت ترجمه است که به سفارش سپهر ترجمان انديشه و به قلم دکتر پروانه خسروي زاده تأليف شده است. کتاب حاضر به تبيين ابعاد مختلف ترجمه ماشيني و برخي فناوري هاي موجود در حوزه صنعت ترجمه مي پردازد و در پايان نيز به بيان برخي اشکالات ماشين هاي ترجمه اشاره مي نمايد. شهروندان تهراني مي توانند پس از خريد اينترنتي کتاب، آن را درب منزل خود تحويل بگيرند. اعضاي محترم مي توانند با ورود به دفتر کار مجازي خود، کتاب را با تخفيف 15% خريداري کنند.
26/10/1391 - 80000 ريال - خريد اينترنتي
polysystem studies
نمایش تصویر
polysystem studies
کتاب حاضر در حوزه تحليل انتقادي نظريه هاي نوين ترجمه و اثر ايتمار ايون زوهار مي باشد.
ضمناً اين کتاب منبع دوره دکتري ترجمه دانشگاه علامه طباطبايي مي باشد.
لطفا در زمان تکميل عمليات خريد اطلاعات کامل خود را وارد نماييد. فايل کتاب به همراه رمز عبور پس از تکميل عمليات خريد به آدرس ايميل مندرج در درخواست خريد شما ارسال خواهد شد.
اعضاي محترم صنعت ترجمه مي توانند با ورود به دفتر کار مجازي خود، کتاب را با تخفيف ويزه خريداري کنند.
29/09/1391 - 30000 ريال - خريد اينترنتي
Computers in Translation
نمایش تصویر
Computers in Translation
کتاب حاضر نگاهي دارد به اصول و مباني فناوري هاي کامپيوتري در ترجمه.
ضمناً اين کتاب منبع دوره دکتري ترجمه دانشگاه علامه طباطبايي مي باشد.
لطفا در زمان تکميل عمليات خريد اطلاعات کامل خود را وارد نماييد. فايل کتاب به همراه رمز عبور پس از تکميل عمليات خريد به آدرس ايميل مندرج در درخواست خريد شما ارسال خواهد شد.
اعضاي محترم صنعت ترجمه مي توانند با ورود به دفتر کار مجازي خود، کتاب را با تخفيف ويزه خريداري کنند.
29/09/1391 - 30000 ريال - خريد اينترنتي
1 2
نظرسنجي - نتيجه (ها)
تا چه اندازه از عملکرد وبگاه صنعت ترجمه در سال 95 رضايت داريد؟کانال رسمي صنعت ترجمه در تلگرام
شماره دهم منتشر شد
فروشگاه هزارتوي
صفحه رسمي صنعت ترجمه در فيسبوک
صفحه رسمي صنعت ترجمه در اينستاگرام
انجمن صنفي مترجمان شهر تهران
نشر ديجيتال
بازدید امروز: 206 - بازدید دیروز: 759 - کل بازدید: 2980287
تمامي حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به سايت صنعت ترجمه ميباشد.
Copyright © 2010-2013 TranslationIndustry.ir, All rights reserved.